Šijeme roušky

Naši skauti, pokud byste se chtěli zapojit do šití roušek, máme v klubovně parádní průmyslový šicí stroj Minerva, který je k tomuto účelu k dispozici. Jelikož jeho obsluha není jednoduchá, pokusili jsme se natočit pár videí „Jak jsme zapínali stroj“.

S ohledem na článek Junáka na facebooku doporučujeme třeba níže uvedený návod.

Buďme navzájem ohleduplní, nosme roušky! Roušky samotné šíření nákazy nezastaví. Je třeba důkladně a často mýt si ruce vodou a mýdlem, nekýchat do holých dlaní a vyvarovat se kontaktu s lidmi, kdykoli to jde. Ale rouška může dále snížit riziko přenosu nákazy. Chrání druhé už v době, kdy ještě nevíte, že jste nakaženi. A chrání i Vás. Nebuďme k druhým lhostejní!

P.S.: Ano, roušky nejsou. Návod na výrobu najdete třeba na http://bit.ly/2wblsw1 nebo v Česko šije roušky. Dobré důvody pro nošení roušky přinesl třeba Petr Ludwig na http://bit.ly/2Wek0Uh#skaut

Roušky snižují riziko nákazy, ovšem pouze v případě, že je používáte správně. Jak roušku nosit:

Než ji nasadíte, pořádně si umyjte ruce.
Zakryjte ústa a nos.
Mezi rouškou a obličejem nesmí být mezera.
Nedotýkejte se roušky během užívání.
Pokud se dotknete, umyjte si ruce mýdlem či antibakteriálním gelem.
Nepoužívejte roušku opakovaně bez sterilizace (u bavlněných roušek vyvařením nebo přežehlením). Pokud můžete roušky v průběhu dne nahrazovat novými, pomůže to ochranné schopnosti roušek.
Snímejte odzadu (vyhněte se přední části) a roušku ihned vyhoďte do uzavíratelného koše, případně přistupte k její sterilizaci.
Hned poté si umyjte ruce.

Junák – český skaut

Střihy na roušky by Daya

Návod „Jak jsme startovali stroj“

Kdyby nešla galerie: https://drive.google.com/drive/folders/1AwuImA_6E5OIQs7_r5jyOPFv_vI5uD-K?usp=sharing